תפריט

מוצרי מין במערכת יחסים – המדריך לאביזרי מין

מוצרי מין יכולים לעתים להישאר בגדר תעלומה, משום שלא תמיד ניתן לדעת מתי וכיצד להכניס אותם לתוך מערכת היחסים. יש שנוטים למצוא את המפגש עם המוצרים הללו מרתיע ולדון עם עצמם בשאלות כמו “האם אני עושה דבר אסור?”, או במקרים מסוימים להוביל לתחושות של אי התאמה משני צדי המתרס של הקשר הזוגי. אבל צריך להודות – מדובר, בדרך כלל, בגישה חברתית מוטעית שדחפה למחשבות ולתחושות מהסוג הזה, כי למעשה אין שום דבר אסור בלשלב מעט פיקנטריה בתוך המערכת הזוגית. נהפוך הוא, היא יכולה להכניס חוויה מאירה ומספקת, ובנוסף להגביר את האמון וההבנה בין הצדדים.

הבחירה של אביזר המין – היא עשויה להיות הרפתקה בפני עצמה. זמן שבו אתם והפרטנרים שלכם יכולים לשבת יחד ולשוחח על הרצונות המשותפים בהתנסות הזו, ולבחור ביחד את זה שמתאים לצרכים ההדדיים. אל תצללו מיד לתוך המוצרים הגדולים והמפחידים. התחילו לאט לאט ובחרו משהו שלא יאיים על שניכם.

גם במקרה הזה, תקשורת היא מילת מפתח כאשר רוכשים ביחד, בפעם הראשונה, מוצר סקס כלשהו. בתהליך הזה טמונה מידה רבה של אמון, במיוחד אם אחד הצדדים מעט מסויג מהעניין. הקשיבו למה שהצד השני מרגיש וחושב, ואם יש משהו שאתם רוצים אבל בן/בת הזוג מסתייגים ממנו – התחילו לאט לאט, בנו את זה, הקפידו לוודא ששניכם רוצים באופן טוטאלי להגיע להתנסות חיובית, כדי שחלילה לא תהפוך לשלילית.

ברגע שסיימתם את שלב בחירת המוצר ויש לכם את העונג לפתוח את האריזה של האוצר החדש, כל מה שצריך עכשיו הוא לסדר את האווירה. נרות ומוזיקה מרגיעה יכולים להוות בסיס מצוין להתחיל התנסות מינית. דאגו שהזמן יהיה מיוחד, נתקו את הטלפון, כבו את הטלוויזיה והתרכזו באופן מלא בבן/בת הזוג, תוך שאתם זוכרים שהעניין חדש להם בדיוק כמו שהוא עבורכם. התחילו בגירוי תחושתי לפני שאתם מצרפים את הצעצוע החדש. מגע רך ואוהב מגביר את הריגוש ועוזר להעצים את תחושת השחרור וההנאה.

כשהגיע הרגע להכיר מקרוב את האביזר שלכם, עשו זאת במתינות והרגעו לתוך התחושה שהוא מעניק לכם ולבן/בת הזוג. דאגו שיש ברשותכם חומרי סיכוך, משום שאין דבר מייאש יותר מלעצור ולחפש דבר כלשהו במהלך עשיית האהבה. ברוב המקרים, התוצאה היא חזרה לנקודת ההתחלה.

היו כנים ופתוחים זה עם זה, ואם אינכם נהנים מהעניין, אמרו זאת ועצרו. אין שום דבר רע בלהודות שהמוצר שרכשתם ביחד אינו מתאים לכם. יכול להיות שהזמן אינו מתאים, וייתכן שמועד אחר יהיה מוצלח יותר. חשוב גם שתקשיבו לבן או בת הזוג שלכם ולבדוק את תגובתם. כאמור, תקשורת היא חיונית, ואם הם מראים סימנים של חוסר נוחות – פשוט עצרו. אם אתם ובן/בת הזוג מחליטים לעצור, אל תרימו ידיים. נסו משהו אחר. ישנו מבחר עצום של מוצרי מין, וברור שגם עבורכם מסתתר איפשהו אחד כזה יחיד ומיוחד.

 

אם צריך לסכם, נעשה זאת כך:

  • בחרו מוצר מין שמתאים לצרכים שלכם ושל בן/בת הזוג.
  • תקשרו זה עם זה לפני, במהלך ואחרי בחירת המוצר.
  • דאגו לאווירה מתאימה ופשוט… הירגעו.
  • התחילו באיטיות, בעדינות ובפשטות, תוך שימת לב לבן/בת הזוג.
  • הקפידו להשתמש בחומר סיכוך ודאגו מבעוד מועד שיהיה בהישג יד במידה ותזדקקו לו.
  • אל תפחדו לעצור אם אתם או הפרטנר שלכם מגלים הסתייגות כלשהי.
  • דברו על כל הנושאים הקשורים בעניין.
  • היו סבלניים ומבינים כלפי בן/בת הזוג.
  • אל תחששו לשתף ברגשותיכם ומחשבותיכם.
  • ודאו שאתם יודעים כיצד לנקות ולטפל באביזר המין החדש שלכם.