תפריט

החומרים מהם עשויים מוצרי מין – המדריך לאביזרי מין

מדוע אביזרי מין עשויים מחומרים שונים?

אביזרים וצעצועי סקס מיוצרים כיום במגוון מרכיבים וחומרים, שלכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. בחירת המוצר שעשוי מהחומר המתאים עבורכם צריכה להביא בחשבון אלמנטים לא מעטים, ביניהם אופי ותדירות השימוש, רגישויות ואלרגיה לחומרים מסוימים.

 

פלסטיק

מוצרי מין העשויים מפלסטיק הם פחות או יותר אותם מוצרים כפי שהיו כשנחשפו לראשונה לעולם. בשל הקשיחות של מעטפת הפלסטיק הדקה, הויברציות של המוצר באות במגע ישיר עם הגוף וגורמים לתחושתיות עוצמתית במיוחד. פלסטיק קשיח הוא גם בין החומרים שהכי פחות סביר שיקלטו את נוזלי הגוף או יגיב עם מגע עור, ולכן הוא ניתן לשימוש עם כל סוגי חומרי הסיכוך.

אחד היתרונות של הפלסטיק הוא שמדובר בחומר חלק וקל לניקוי, אבל מצד שני, מבין כל החומרים הוא בעל חיי המדף הקצרים ביותר. עם הזמן הוא הופך להיות שברירי, אולם היתרון הכלכלי הופך אותו למושלם למי שמתנסים בפעם הראשונה. מעין סוג של פשרה למי שמעוניין להיחשף לעולם מוצרי הסקס מבלי לקרוע את הארנק.

את הפלסטיק מנקים באמצעות מטלית לחה וסבון עדין, שגורמים לסילוק חיידקים ובקטריות. בכל אופן, מומלץ לא לערבב שום אביזר מין המופעל על ידי מנוע עם חומר ניקוי כלשהו, או לחילופין להשתמש בחומר ניקוי שעלול לגרום לגירוי או גירוד בעור.

מיני ויברטור “ליידיפינגר” – ויברטור קטן ודיסקרטי עשוי מפלסטיק. ניתן למצוא בקטגוריה קטנים ודיסקרטיים.

סיליקון

“הציפור הסגולה” – 7 מצבים – מאלץ אורגזמה עשוי מסיליקון. ניתן למצוא בקטגוריה מאלץ אורגזמה.

היתרון העיקרי של הסיליקון הוא בכך שהינו חומר היפו אלרגני, המאפשר לאנשים בעלי אלרגיה לחומרים מסוימים, להשתמש בו מבלי חשש. המשטח החיצוני הבלתי-נקבובי שלו גם מונע התפשטות של בקטריות ובכך מסייע למנוע הידבקות במחלות מיותרות (במידה והמוצר נוקה היטב, כמובן). יתרון נוסף של הסיליקון הוא האופן שבו הוא מגיב לחום: הוא מתחמם באיטיות עד לטמפרטורת הגוף ונשאר בטמפרטורה הזו. בנוסף לכך, הטקסטורה החלקה והמלטפת של החומר מפחיתה את רמת החיכוך עמו ומאפשרת החדרה חלקה ונעימה, כאשר השימוש נעשה תוך כדי שימוש בחומר סיכוך מתאים. וכאן שוב המקום להזכיר: לא מומלץ להשתמש במוצר העשוי מסיליקון יחד עם חומר סיכוך המבוסס על סיליקון, משום שחומר הסיכוך עלול להמיס את המוצר.

מבחינת העלות – מוצרי סיליקון אמנם יקרים יותר מאלה העשויים מפלסטיק, אבל מצד שני הם מאפשרים שימוש ארוך הרבה יותר, הם בעלי איכויות של היפואלרגניות וכאמור, מאפשרים שימוש סטרילי לחלוטין. החום והרכות החיצוניים הם גם בונוס נהדר, שמעניק למשתמשים מתחילים חוויה עדינה ורכה יותר.

זאת ועוד, מוצר עשוי סיליקון יכול להתנקות בקלות ולהפוך לסטרילי באמצעות ניקוי במים חמים וחומר ניקוי מתאים. אפשר גם לחמם אותו במכשיר סטריליזציה (מדיח כלים), ובכל מקרה תמיד אפשר לקחת בחשבון רכישה של מוצרים זהים מפלסטיק.

 

ג’לי

מוצרי סקס מג’לי עשויים לרוב מגומי ויניל (חומר פלסטי) לא רעיל, המשלב גמישות וקשיחות גם יחד. הנתונים הטבעיים של החומר מאפשרים להשתמש בו במגוון אפשרויות של צבע וטקסטורות, ולכן מגוון מוצרי הג’לי כולל כאלה המעניקים תחושה של רכות “מעוכה” ועד למוצרים שמשווים תחושה של קשיחות. בשל עלות הייצור שלהם, אפשרויות הבחירה רבות ומגוונות, מה שהופך אותם למושלמים עבור משתמשים חדשים וגם עבור המנוסים, שמחפשים משהו חדש להתנסות בו.

חומרי סיכוך על בסיס מים או סיליקון חיוניים לשימוש במוצרי מין העשויים מג’לי, כשמנגד, לא מומלצים לעשות שימוש בשמנים כלשהם שעלולים לגרום לבקיעות החומר. גם הניקוי חייב להיות עניין שבשגרה כמדובר במוצרי מין מג’לי, הן בשל הטבע העדין של החומר והן בשל הנקבוביות שלו. המשטח החיצוני של מוצרים אלה הוא נקבובי מאוד, מה שמאפשר התרבות של חיידקים עליו, ולכן מומלץ להקפיד על חומר אנטי בקטריאלי במהלך הניקוי. בכל מקרה, אין להשתמש בחומרי ניקוי חזקים, להרתיח במים או לנקות באלכוהול, משום שהדבר יגרום להמסת ג’לי ויהפוך את החבר הקטן שלכם לבלתי שמיש. אין צורך לחזור כמובן על ההמלצה ללבוש קונדום בכל שימוש במוצר סקס – במקרה הזה, גם כדי למנוע מעבר של הידבקות, וגם משום שמדובר לרוב במוצרים שאינם היפואלרגניים ולכן יש להשתמש בהם ביתר זהירות.

ויברטור לחדירה כפולה – ויברטור אנאלי וכפול עשוי מג’לי. ניתן למצוא בקטגוריה ויברטור אנאלי וכפול.

לטקס וגומי

ויברטור מתנפח – ויברטור מתנפח עשוי מלטקס. ניתן למצוא בקטגוריה ויברטורים אנאליים.

בשנים האחרונות מתברר כי יותר ויותר אנשים מגלים רגישות למוצרים עשויים לטקס. במידה ולכם או לבן/בת הזוג יש רגישות מסוימת או אלרגיה לקונדומים, מומלץ שתעשו שימוש במוצרים אלטרנטיביים העשויים מחומרים אחרים.

לטקס הוא חומר רך (לא כמו ג’לי, אבל די דומה), שעלותו מאפשרת ייצור במבחר גדול מאוד של מוצרים, והוא בהחלט מהווה אלטרנטיבה להיחשף למוצרי מין בעלות לא מכבידה. יחד עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שלטקס וגומי הם בעלי חיי מדף קצרים יותר ביחס לחומרים אחרים הקיימים בשוק, אם כי ריחם המובהק עבור אנשים מסוימים הופך אותם לכאלה המעניקים מימד נוסף לגירוי המיני.

חומרי סיכוך המבוססים על מים או סיליקון חיוניים ביותר לשימוש עם מוצרי מין עשויים לטקס וגומי, וזאת בניגוד לחומרי סיכוך שמנוניים שיכולים לפגוע בחומר. מדובר בחומרים מאוד נקבוביים, שיכולים בקלות להוות כר נוח להתפשטות חיידקים ובקטריות. לכן, כאשר מנקים מוצר מלטקס או מגומי, יש להרתיח את המים יחד עם סבון עדין. סבון חזק מדי או חומרי ניקוי חזקים עלולים לגרום לפגיעה בחלק החיצוני של המוצר.