תפריט

חומרי סיכוך – המדריך לאביזרי מין

חומרי סיכוך נועדו לוודא שקיום יחסי המין שלכם (גם כשמדובר באוננות) יהיו קלים יותר, בטוחים יותר וכמובן – נעימים יותר. בשוק מוצע כיום מבחר גדול של חומרי סיכוך, וזה שתבחרו בסופו של דבר צריך להיות תלוי באופי השימוש בו והאם אתם מתכוונים לשלב איתו מוצרי מין או לא. הסיבה לכך היא שחומרים מסוימים מהם עשויים אביזרי סקס מגיבים באופן קיצוני לחלק מחומרי הסיכוך, ולכן מומלך להקפיד על רכישת כזה המתאים לדרישות.

חומרי סיכוך המבוססים על מים
חומרים אלה הם אחד האלמנטים הבסיסיים והחיוניים ביותר בכל אקט מיני, ולו רק בגלל העובדה שהם בטוחים לשימוש בבואם במגע עם מרבית המוצרים. לרוב הם חסרי טעם, אם כי ניתן גם למצוא חומרי סיכוך בטעמים (לא היינו ממליצים עליהם בגלל האפשרות שיהפכו לדביקים). בנוסף לכך, חומרי סיכוך על בסיס מים אינם מכתימים, אינם מגיבים לשום חומר ולעתים נדירות ביותר גורמים לגירוי בעור. בכל מקרה, היה וחוויתם כוויה, עקצוצים או תחושה של כאב תוך כדי שימוש בחומרי סיכוך המבוססים על מים, הפסיקו מיד את השימוש ושטפו את הגוף ביסודיות.

חסרון משמעותי שכדאי לקחת בחשבון כשמדובר בחומרי סיכוך על בסיס מים, הוא העובדה שהם מתייבשים די מהר במהלך משגל ארוך במיוחד, אבל מצד שני אפשר “למחזר” אותם באמצעות התזת מים או טיפת רוק. הם גם שימושיים יחד עם כל אמצעי למניעת היריון, ובכלל זה קונדומים.

חומרי סיכוך המבוססים על סיליקון
חומרי סיכוך מבוססי סיליקון הם עמידים בפני מים, מה שהופך אותם למצוינים לשימוש במהלך אקט מיני “רטוב” (במקלחת או בג’קוזי), ובנוסף לכך השימוש בהם ארוך הרבה יותר מאלה המבוססים על מים. בגלל משך השימוש והתחושה הקטיפתית, חומרי סיכוך אלה מצוינים לסקס אנאלי ולסקס ואגינלי גם יחד. יחד עם זאת, אין להשתמש בהם יחד עם מוצרי סקס העשויים מסיליקון, משום שהם עלולים לגרום ל”שבירת” החומר ממנו עשוי המוצר, אך מנגד הם בטוחים לשימוש יחד עם קונדום. יתרון נוסף של חומרי סיכוך מסיליקון הוא בכך שהם היפואלרגניים לחלוטין, ובשימוש עם המוצר המתאים יכולים להפתיע לטובה גם את האנשים הרגישים ביותר.